Komenda Hufca ZHP w Głubczycach

im. KS. BP. Antoniego Adamiuka, Chorągiew Opolska

Get Adobe Flash player

Starostwo Powiatowe, Urząd Miejski w Głubczycach, Komenda Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Głubczycach, zaprasza wszystkich w dniu 15.08.2018 r. na uroczystość z okazji Święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz Święta Wojska Polskiego. O godzinie 9:45 w Kościele Parafialnym p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Głubczycach rozpocznie się Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny. O godzinie 10:50 odbędzie się Apel  przed Pomnikiem Czynu Zbrojnego w Głubczycach, po którym harcerze oraz zaproszeni goście złożą kwiaty i zapalą znicze.

W dniu 1 sierpnia 2018 roku delegacja harcerzy z Komendy Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Głubczycach  wraz z Panem Kazimierzem Bedryj Zastępcą Burmistrza i Panią Amelią Mamczar Prezesem Zarządu Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, złożyła kwiaty w Kościele Parafialnym w Głubczycach i oddała cześć Powstańcom. O godz. 17 odbyła się również uroczysta zbiórka harcerzy Związku Harcerstwa Polskiego w Głubczycach, podczas której wspominaliśmy bohaterów Powstania Warszawskiego.

[ZOBACZ ZDJĘCIA]

W dniu 06.06.2018 r. nasza Komenda Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Głubczycach, przy współpracy z Gminą Głubczyce, Miejskim Ośrodkiem Kultury w Głubczycach, Zespołem Szkół  w Pietrowicach oraz 10 Opolską Brygadą Logistyczną była organizatorem Zucholandii 2018. Uczestniczyło w niej blisko 300 osób: zuchów, harcerzy z  naszego powiatu, uczniów Zespołu Szkół  w Pietrowicach oraz  przedszkolaki z Przedszkola nr 1 w Głubczycach i z  Przedszkoli z Ostrawy.  

Zucholandia odbywała się na terenie Ośrodka Rekreacyjno-Wypoczynkowego w miejscowości Pietrowice. Przygotowano szereg atrakcji: gry i zabawy na świeżym powietrzu, tańce i pląsy harcerskie, rozgrywki sportowe, bieg patrolowy na sprawności zuchowe, malowanie twarzy, pokaz sprzętu i umundurowania 10 Opolskiej Brygady Logistycznej w Opolu, Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Głubczycach oraz Komendy Powiatowej Policji w Głubczycach, piknik harcerski z poczęstunkiem. Dopisała nam piękna pogoda, a uśmiech dzieci był świadectwem udanej zabawy.

[ZOBACZ ZDJĘCIA]

Komenda Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Głubczycach
już po raz kolejny organizuje dla dzieci i młodzieży
Harcerską Akcję Letnią i Nieobozową Akcję Letnią.

Harcerska Akcja Letnia 2018
odbywać się będzie nad morzem w
Ośrodku Kolonijno-Wczasowym „Urszula” w Darłówku Wschodnim. Terminy kolonii:

turnus I: 02.08-14.08.2018r.
turnus II: 14.08-26.08.2018r.

Nieobozowa Akcja Letnia 2018 odbywać się będzie na bazie
Stanicy-Schroniska w Ściborzycach Małych.
Kolonia Harcerska przeznaczona jest dla dzieci i młodzieży
należących do jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej i harcerzy z gminy Głubczyce.
Nieobozowa Akcja Letnia została podzielona na trzy turnusy:

termin I: 30.07-03.08.2018r.
termin II: 06.08-10.08.2018r.
termin III: 13.08-17.08.2018r

Ponadto patrol harcerzy starszych z Komendy Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Głubczycach
będzie reprezentował Hufiec na
Zlocie Związku Harcerstwa Polskiego w Gdańsku - 100-lecie harcerstwa.

Komenda Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Głubczycach
udziela dodatkowych informacji pod numerem telefonu 77 485 26 78 oraz 537 161 979

28 czerwca 2018 r. w Opolu, 10 Opolska Brygada Logistyczna im. płk. Piotra Wysockiego świętowała 19-stą rocznicę swojego istnienia. W obchodach tej uroczystości wzięła udział delegacja harcerzy z Komendy Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Głubczycach. Podczas uroczystości z rąk dowódcy 10  Brygady Logistycznej  wyróżniający się żołnierze i pracownicy wojska odebrali odznaki pamiątkowe, listy gratulacyjne i podziękowania. Żołnierze otrzymali również podziękowania za bieżącą działalność od przedstawicieli związków weteranów i kombatantów oraz organizacji pozarządowych. Dowódca uhonorował również osoby, które wspierają 10 Brygadę Logistyczną w realizacji codziennych zadań, wśród nich uhonorowano Burmistrza Głubczyc Pan Adam Krupa, Panią Barbara Piechaczek oraz Komendę Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Głubczycach.
Oficjalną część obchodów zakończyła Pieśń Reprezentacyjna Wojska Polskiego wykonana przez Orkiestrę Reprezentacyjną Wojsk Lądowych z Wrocławia, po której przegrupowano oddziały do defilady. Na koniec uroczystości wszystkich gości zaproszono na pokaz musztry paradnej oraz pokaz historycznego sprzętu wojskowego.

[ZOBACZ ZDJĘCIA]

Komenda Hufca ZHP w Głubczycach ? 2003

statystyka