Komenda Hufca ZHP w Głubczycach

im. KS. BP. Antoniego Adamiuka, Chorągiew Opolska

Get Adobe Flash player

Dnia 24.05.2018 r. na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbyły się uroczystości związane z 27. Rocznicą Powstania Straży Granicznej. Gospodarzem uroczystości był Komendant Śląskiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Adam Jopek, który uroczyście przywitał gości i wygłosił przemówienie. W dniu święta Straży Granicznej złożono podziękowania funkcjonariuszom oraz pracownikom oraz wręczone zostały wyróżnienia, odznaczenia państwowe i resortowe oraz akty mianowania na kolejne stopnie służbowe. Nasza Komenda Hufca otrzymała z rąk płk Adama Jopka Medal Zasłużony dla Śląskiego Oddziału Straży Granicznej, który przyznawany jest w dowód uznania za wsparcie udzielane Śląskiemu Oddziałowi Straży Granicznej. Natomiast płk Adam Jopek odebrał z rąk Komendanta Hufca ZHP w Głubczycach statuetkę „Dar Serca”, która jest wyrazem podziękowania i wdzięczności za współpracę i pomoc okazaną Komendzie Hufca ZHP w Głubczycach. Na Zamku Piastowskim odbył się pokaz musztry paradnej w wykonaniu Kompanii Reprezentacyjnej Straży Granicznej oraz koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej z Nowego Sącza. Na dziedzińcu zamku służby mundurowe zaprezentowały sprzęt wojskowy, pojazdy oraz uzbrojenie.

[ZOBACZ ZDJĘCIA]

Komenda Hufca ZHP w Głubczycach ? 2003

statystyka