Komenda Hufca ZHP w Głubczycach

im. KS. BP. Antoniego Adamiuka, Chorągiew Opolska

Dnia 03.05.2018r. odbyły się uroczystości upamiętniające 227. Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, których organizatorem była Komenda Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Głubczycach. Obchody Święta rozpoczęły się od Mszy Świętej w Kościele p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Głubczycach, w której udział wzięły władze samorządowe województwa, powiatu i gminy, poczty sztandarowe szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, Związki Kombatanckie, gromady zuchowe i drużyny harcerskie wraz z instruktorami oraz mieszkańcy Głubczyc. Po Mszy Świętej wszyscy zebrani w asyście orkiestry dętej oraz Szwadron Kawalerii przy Stajni na Warszawskiej w barwach 9 Pułku Ułanów Małopolskich udali się przed Pomnik Czynu Zbrojnego w Głubczycach, gdzie odbył się uroczysty apel  z okazji upamiętnienia 227. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, po którym głos zabrał burmistrz Głubczyc Pan Adam Krupa. Całość uroczystości zwieńczył występ chóru „Cantabile” .
Po części artystycznej zgromadzeni goście  oraz delegacje młodzieży szkolnej, zuchy i harcerze złożyli kwiaty przed  Pomnikiem Czynu Zbrojnego w Głubczycach.

Komenda Hufca ZHP w Głubczycach

statystyka