Komenda Hufca ZHP w Głubczycach

im. KS. BP. Antoniego Adamiuka, Chorągiew Opolska

Get Adobe Flash player

W dniu 14 lutego 2018 r. o godz. 12:00 w Kościele Parafialnym p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Głubczycach harcerze z Komendy Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Głubczycach zaciągnęli wartę honorową z okazji 76. Rocznicy Powołania Armii Krajowej. Obchody odbywały się przed Tablicą Pamiątkową Armii Krajowej, gdzie harcerze wraz z przedstawicielami władz samorządowych, służb mundurowych, związków kombatanckich, Dyrektorów szkół, zakładów pracy i instytucji  złożyli wiązanki kwiatów i znicze. Częścią uroczystości było przemówienie mające na celu przypomnienie  historii Armii Krajowej przygotowane przez uczennicę Szkoły Podstawowej nr 1 w Głubczycach oraz modlitwa poprowadzona przez Księdza Proboszcza głubczyckiej parafii Michała Ślęczek. 

Po uroczystości harcerze z Komendy Hufca ZHP w Głubczycach udali się przed Tablicę Pamiątkową Antoniego Adamiuka, patrona naszego Hufca aby w tym miejscu również złożyć wiązanki kwiatów.

Dh. Joanna Herbut

Komenda Hufca ZHP w Głubczycach ? 2003

statystyka