Komenda Hufca ZHP w Głubczycach

im. KS. BP. Antoniego Adamiuka, Chorągiew Opolska

Get Adobe Flash player

Od 15-26.01.2018 r. na bazie Ratusza Miejskiego oraz Szkoły Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w Głubczycach odbywała się Harcerska Akcja Zimowa 2018. Komenda Hufca Związku Harcerstwa Polskiego wspólnie z zuchami, harcerzami, instruktorami oraz nauczycielami zapewniła dzieciom z Gminy Głubczyce możliwość aktywnego spędzania ferii zimowych. W programie przewidziano zawody sportowe, basen, gry, konkursy, zabawy oraz spotkania z ciekawymi ludźmi i służbami mundurowymi. Do dyspozycji uczestników były stoły do ping-ponga, sprzęt do ćwiczeń, karaoke i wiele innych atrakcji, z których można było korzystać podczas codziennych zajęć. Do ciekawych form wypoczynku podczas Akcji Zimowej można zaliczyć również biwaki, które odbyły się w Szkole Podstawowej w Bogdanowicach i Stanicy Harcerskiej w Ściborzycach Małych. Każdego dnia dzieci miały zagwarantowany ciepły posiłek i słodki poczęstunek. Dużo radości uczestnikom sprawiło wspólne pieczenie kiełbasek, a jedną z największych atrakcji były wyjazdy na lodowisko do Pszowa, w których dziennie uczestniczyło około 50 osób.    

Tego roku frekwencja na Akcji Zimowej wynosiła około 100 osób, a ogółem wzięło w niej udział ponad 1500 osób. Zorganizowanie tak dużej akcji nie byłoby możliwe gdyby nie wsparcie i zaangażowanie wielu osób, którym z tego miejsca pragniemy serdecznie podziękować. To właśnie dzięki nim na terenie naszej gminy mają miejsce takie inicjatywy i przedsięwzięcia. Składamy serdeczne podziękowania całemu sztabowi HAZ, instruktorom ZHP, Nauczycielom, Dyrektorom szkół, służbom mundurowym: 10 Opolskiej Brygadzie Logistycznej, Śląskiemu Oddziałowi Straży Granicznej, Straży Granicznej w Opolu, Komendzie Powiatowej Policji, Państwowej Powiatowej Komendzie Straży Pożarnej i Zarządowi Miejsko Gminnego Związku OSP RP w Głubczycach. Dziękujemy również lokalnym mediom, które objęły patronat nad całym wydarzeniem. Dla nas harcerzy rok 2018 jest rokiem wyjątkowym, bowiem Senat Rzeczpospolitej uchwalił rok 2018 rokiem harcerstwa. Dziękujemy wszystkim sponsorom i Przyjaciołom Harcerstwa za bezcenną pomoc i wsparcie w czasie trwania całej naszej akcji. Z tego miejsca zapraszamy wszystkich za rok na kolejną edycję Harcerskiej Akcji Zimowej.


Dh. Joanna Herbut

[ZOBACZ ZDJĘCIA]

Komenda Hufca ZHP w Głubczycach ? 2003

statystyka