Komenda Hufca ZHP w Głubczycach

im. KS. BP. Antoniego Adamiuka, Chorągiew Opolska

Get Adobe Flash player

60 558,24 zł

14 stycznia 2018 r. Komenda Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Głubczycach uczestniczyła w 26. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku również graliśmy wspólnie z Młodzieżowym Domem Kultury w Opolu.   

Od godz. 6:00 do 19:30 na terenie działania hufca zuchy, harcerze, instruktorzy ZHP, harcerskie drużyny pożarnicze, druhowie OSP z gminy Głubczyce oraz przyjaciele harcerstwa kwestowali na rzecz WOŚP „Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.

Siedziba sztabu znajdowała się w Komendzie Hufca ZHP w Głubczycach. Do tegorocznej akcji włączyło się aż 86 wolontariuszy wspieranych przez liczne grono zuchów, harcerzy i młodzieży niezrzeszonej.

Po godzinie 19:30 odbyło się oficjalne podsumowanie i otwarcie puszek. Pod czujnym okiem sztabu wolontariusze rozpoczęli przeliczanie uzbieranych pieniędzy i z napięciem oczekiwali na rezultat tegorocznej akcji. Jeszcze tego samego wieczoru pieniądze zostały przewiezione w asyście Straży Miejskiej do Sztabu Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu.

Tegoroczny wynik finału zbiórki dzięki hojności darczyńców powiatu głubczyckiego wyniósł ponad 60558 zł.   

Do akcji  włączyły się z wieloma atrakcjami wszystkie szkoły podstawowe i ponadpodstawowe, jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych, Zespół Opieki Zdrowotnej w Głubczycach, Stajnia na Warszawskiej i zespoły muzyczne. Dzięki Radnym Koalicji oraz Kołu Gospodyń Wiejskich z Nowej Wsi Głubczyckiej na wolontariuszy i mieszkańców Głubczyc czekała również gorąca Grochówka. W trosce o wolontariuszy Usługi Komunalne w Głubczycach przekazały drewno na rozpalenie orkiestrowego ogniska, dzięki czemu wolontariusze i mieszkańcy mogli się ogrzać w ten zimowy wieczór.

Komenda Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Głubczycach pragnie podziękować harcerzom, instruktorom ZHP, dyrektorom szkół z całego Powiatu Głubczyckiego, jednostkom OSP i przyjaciołom harcerstwa za pomoc i zaangażowanie w akcję charytatywną. Dziękujemy za waszą obecność i wielkie serce! Wszystkim którzy przyczynili się do tak wysokiego wyniku zbiórki składamy serdeczne podziękowania.

Dh. Joanna Herbut

[ZOBACZ ZDJĘCIA]

Komenda Hufca ZHP w Głubczycach ? 2003

statystyka