Komenda Hufca ZHP w Głubczycach

im. KS. BP. Antoniego Adamiuka, Chorągiew Opolska

Gawęda na Boże Narodzenie

„W Tobie jest światło”

Stało się piękną tradycją, że tuż przed Świętem Bożego Narodzenia trafia do głubczyckiej społeczności Betlejemskie Światło Pokoju. 19 grudnia 2017r. Związek Harcerstwa Polskiego w Głubczycach otrzyma Ogień z Betlejem w Parafii Matki Boskiej Bolesnej i Świętego Wojciecha w Opolu. Dla nas harcerek, harcerzy i nie tylko, ogień ma zawsze moc niezwykłą, w kręgu swojego ciepła jednoczy nas w jedną wielką rodzinę, a blaskiem płomyka buduje wspólnotę, w której żyjemy. Ponieśmy to światło do kościołów, szkół, urzędów, instytucji, zakładów pracy, ludzi samotnych i chorych. Przekażmy je dla naszych Rodzin, niech płonie przy wigilijnym stole, ponieważ jak śpiewamy w harcerskiej piosence: Wszystko  co złe, to szuka cienia, do światła dobro garnie się”.

Z harcerskim pozdrowieniem

CZUWAJ

Wesołych Świąt i Szczęśliwego

Nowego Roku 2018

życzy

Związek Harcerstwa Polskiego

i

Rada Przyjaciół Harcerstwa

w Głubczycach

Komenda Hufca ZHP w Głubczycach ? 2003

statystyka