Komenda Hufca ZHP w Głubczycach

im. KS. BP. Antoniego Adamiuka, Chorągiew Opolska

Get Adobe Flash player

Dnia 11 listopada 2017 r. zostały przeprowadzone obchody Narodowego Święta Niepodległości. W obchodach udział wzięli harcerze, kadra instruktorska ZHP, Radni Sejmiku Wojewódzkiego, władze samorządowe Głubczyc, Zarząd Powiatu, Rada Miasta, związki kombatanckie, przedstawiciele organizacji społecznych, partii politycznych, zakładów pracy, lokalnej prasy i telewizji, dyrektorzy szkół i przedszkoli, Poczty Sztandarowe oraz przedszkolaki i młodzież szkolna. Nie mogło zabraknąć również przedstawicieli służb mundurowych: Komendy Powiatowej Policji w Głubczycach, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Głubczycach, Zakładu Karnego w Głubczycach oraz Zarządu Miejsko - Gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych w Głubczycach. 

Obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się od Uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny w Kościele Parafialnym pw. NMP w Głubczycach. Po mszy udano się przed Pomnik Czynu Zbrojnego by oddać hołd bohaterom. Zaciągnięto wartę honorową, wciągnięto flagę na maszt, odśpiewano hymn państwowy, a następnie delegacje uroczyście złożyły wiązanki kwiatów. Na zakończenie wszyscy zgromadzeni udali się do Miejskiego Ośrodka Kultury w Głubczycach gdzie odbyło się nadanie stopni instruktorskich, a następnie uroczysty koncert z okazji Święta Niepodległości przeprowadzony przez Pana Józefa Kaniowskiego.

Komenda Hufca ZHP w Głubczycach ? 2003

statystyka