W dniach 6-7 października odbył się XXXIV Harcerski Rajd Jesienny „Granicznym Szlakiem”. Po raz kolejny zuchy, harcerze i harcerze starsi wraz z kadrą instruktorską przeszli wzdłuż granicy powiatu głubczyckiego. Na trasie młodzież harcerska zdobywała punkty na punktach kontrolnych, jak również zdobywała wiedzę. Staraliśmy się połączyć edukację i zabawę. W Rajdzie brało udział około 130 uczestników.

W organizacji Rajdu pomagali nam przedstawiciele służb mundurowych: 10 Opolskiej Brygady Logistycznej w Opolu, Śląskiego Oddziału Straży Granicznej, Komendy Powiatowej Straży Pożarnej, Komendy Powiatowej Policji. Niespodzianką rajdu była możliwość wycieczki wozem terenowym jednostki wojskowej. Pogoda dopisała i wszyscy uczestnicy szczęśliwie ukończyli trasę rajdu.

Włączyliśmy się również w trwającą dnia 7 października akcję „Różaniec do Granic” odmawiając różaniec na Wzgórzu ks. Biskupa Antoniego Adamiuka i oddelegowując jeden patrol do Opawicy.

Na podsumowaniu rajdu przyznano następuje puchary:

• Drużyna harcerska „Iskra” – Puchar Burmistrza Głubczyc
  • Drużyna harcerska „Kompleks” – Puchar Zastępcy Burmistrza Głubczyc
  • Drużyna harcerska „Wichry” – Puchar Starosty Głubczyckiego
  • Drużyna harcerska „Płomienie” – Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu
  • Drużyna harcerska „Zawisza Czarny” – Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Pietrowicach
  • Gromada harcerska „Iskierki” oraz drużyna harcerska „Płomyki” – Puchar Komendanta Powiatowej Straży Pożarnej w Głubczycach
  • Drużyna harcerska „Tropiciele” – Puchar Prezesa Zarządu Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Głubczycach
  • Drużyna harcerska „Paradox” – Puchar Dowódcy 10 Opolskiej Brygady Logistycznej w Opolu
  • Drużyna harcerska „Żywioły” – Puchar Komendanta Hufca ZHP w Głubczycach
  • Drużyna zuchowa „Płomyki” – Puchar Komendanta Powiatowej Policji w Głubczycach

Już dziś serdecznie zapraszamy na XXXV Jubileuszowy Harcerski Rajd Jesienny Granicznym szlakiem.