Komenda Hufca ZHP w Głubczycach

im. KS. BP. Antoniego Adamiuka, Chorągiew Opolska

Get Adobe Flash player

 

W dniu 15.09.2017r. zorganizowane zostały uroczystości upamiętniające 78. Rocznicę Agresji Sowieckiej na Polskę oraz Dzień Sybiraka, w których uczestniczyła Komenda Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Głubczycach.

Obchody rozpoczęły się przed Pomnikiem Sybiraków i „Kamieniem Pamięci” na Cmentarzu Komunalnym w Głubczycach od uroczystego Apelu z udziałem władz samorządowych, związków kombatanckich, przedstawicieli organizacji społecznych, lokalnej prasy i telewizji, dyrektorów szkół i przedszkoli, Pocztów Sztandarowych oraz zuchów, harcerzy, młodzieży szkolnej i przedszkolaków. Po apelu głos zabrał Prezes Oddziału Głubczyckiego Stowarzyszenia Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich, Pan Edward Wołoszyn, który swym przemówieniem zachęcał do podtrzymywania pamięci  o Kresowiakach i rodakach deportowanych w głąb Syberii. Uroczystości zakończyły się montażem słowno-muzycznym pod przewodnictwem druha Józefa Kaniowskiego, po którym delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze oddając hołd bohaterom września 39 roku.

Data 17 września 1939r. ta powinna być ciągle obecna w naszej świadomości i pamięci o polskich żołnierzach stających w nierównej walce z miażdżącymi siłami najeźdźców.       

Dh. Joanna Herbut

[ZOBACZ ZDJĘCIA]

Komenda Hufca ZHP w Głubczycach ? 2003

statystyka