Komenda Hufca ZHP w Głubczycach

im. KS. BP. Antoniego Adamiuka, Chorągiew Opolska

Get Adobe Flash player

15 sierpnia Komenda Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Głubczycach, wraz z mieszkańcami miasta wspólnie obchodziła Święto Wojska Polskiego, Święto Wniebowzięcia Maryi Panny oraz 97 rocznicę Bitwy Warszawskiej, zwanej także „Cudem nad Wisłą”

O godzinie 11:00 odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny w Kościele Parafialnym p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Głubczycach. Następnie zgromadzeni udali się przed Pomnik Czynu Zbrojnego, gdzie honorową wartę pełnili żołnierze z 10 Opolskiej Brygady Logistycznej, harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego i młodzież z Ochotniczej Straży Pożarnej. Uroczystość rozpoczęła się odegraniem hymnu państwowego. Wśród zgromadzonych gości nie zabrakło władz samorządowych, szkolnych Pocztów Sztandarowych, przedstawicieli instytucji i zakładów pracy, harcerzy, oraz młodzieży z OSP. Na zakończenie delegacje złożyły kwiaty przed Pomnikiem Czynu Zbrojnego. 

Po uroczystości, harcerze z Komendy Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Głubczycach, wraz z młodzieżą z Ochotniczych Straży Pożarnych i z żołnierzami 10 Opolskiej Brygady Logistycznej udali się do Opola na obchody Święta Wojska Polskiego. Udział w tej uroczystości wzięli również burmistrz Głubczyc, Adam Krupa i starosta Głubczycki, Józef Kozina. Na Placu Wolności odbył się żołnierski piknik, na którym pokazano uzbrojenie i podstawowe wyposażenie żołnierza oraz sprzęt i pojazdy wojskowe. Przybyli goście mieli również okazję poczęstować się tradycyjną wojskową grochówką. Z okazji Święta Wojska Polskiego delegacja harcerzy z Komendy Hufca ZHP w Głubczycach złożyła kwiaty i podziękowania na ręce dowódcy 10 Opolskiej Brygady Logistycznej, płk Szymona Lepiarza.

Dh. Joanna Herbut

[ZOBACZ ZDJĘCIA]

Komenda Hufca ZHP w Głubczycach ? 2003

statystyka