Komenda Hufca ZHP w Głubczycach

im. KS. BP. Antoniego Adamiuka, Chorągiew Opolska

Get Adobe Flash player

1 sierpnia 2017 r. w Łambinowicach odbyła się uroczystość upamiętniająca 73. rocznicę Powstania Warszawskiego, w której wzięła udział delegacja harcerzy z Komendy Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Głubczycach. Szczególnie w tym dniu wspominaliśmy bohaterów powstania oraz wszystkich tych, którzy podczas niego ucierpieli.

Symboliczna uroczystość rozpoczęła się przypomnieniem historii Powstańców, ich przeżyć oraz wydarzeń, które miały miejsce podczas powstania. Następnie harcerze, przedstawiciele gminy oraz Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych złożyli kwiaty i zapalili znicze przed pomnikiem poświęconym bohaterom Powstania Warszawskiego. 

Po uroczystości, która miała miejsce w Łambinowicach harcerze z Komendy Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Głubczycach złożyli kwiaty również w Kościele Parafialnym p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Głubczycach i tam także oddali cześć Powstańcom. Pomimo skromnej uroczystości nie zabrakło w tym dniu ducha patriotyzmu i powagi.

[ZOBACZ ZDJĘCIA]

Komenda Hufca ZHP w Głubczycach ? 2003

statystyka