Komenda Hufca ZHP w Głubczycach

im. KS. BP. Antoniego Adamiuka, Chorągiew Opolska

Get Adobe Flash player

Już po raz kolejny Związek Harcerstwa Polskiego w Głubczycach zorganizował Kolonię Harcerską dla dzieci i młodzieży w Darłówku Wschodnim. Jak co roku zaplanowane są trzy turnusy, trwające po dwa tygodnie:

Turnus I 21.07.-02.08.2017 r.

Turnus II 02.08.-14.08.2017 r.

Turnus III 14.08.-26.08.2017 r.

Wypoczynek organizowany jest nad morzem, w miejscowości Darłówko Wschodnie. Podczas wypoczynku uczestnicy kolonii w tym harcerze i zuchy mają okazję do wspólnej zabawy, wycieczek oraz doskonalenia technik harcerskich. Jest to również doskonała okazja dla pozostałych uczestników by wstąpić w harcerskie szeregi. Celem wypoczynku jest zagospodarowanie młodym osobom czasu wolnego poprzez zabawę a przy tym nauczenia ich samodzielności i pracy w zespole. 

W nocy z dnia 20 na 21 lipca o godzinie 00:30 odbyła się odprawa dzieci wyjeżdżających na pierwszy turnus. Przed wyruszeniem w drogę na miejsce przybyli funkcjonariusze policji, którzy dokonali przeglądu autobusu. Przed odjazdem przekazano najważniejsze informacje dotyczące zachowania w trakcie pobytu w ośrodku oraz o środkach ostrożności i bezpieczeństwa. Rodzice mieli również w tym czasie okazję do zapoznania się z kadrą obozową oraz do pożegnania się ze swoimi dziećmi, które z niecierpliwością czekały na podróż pełną przygód.

Dh. Joanna Herbut

[ZOBACZ ZDJĘCIA]

Komenda Hufca ZHP w Głubczycach ? 2003

statystyka