29 czerwca 2017 r. w Opolu, 10 Opolska Brygada Logistyczna im. płk. Piotra Wysockiego świętowała 18-stą rocznicę swojego istnienia. W obchodach tej uroczystości wzięła udział grupa harcerzy z Komendy Hufca ZHP w Głubczycach.

Uroczystości odbyły się w koszarach 10 Brygady Logistycznej, a patronatem honorowym objęli je Wojewoda Opolski Adrian Czubak, Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła oraz Prezydent Miasta Opola Arkadiusz Wiśniewski. Pułkownik Sławomir Łach reprezentujący Szefa Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych przyjął meldunek o gotowości pododdziałów do uroczystości.

Podczas obchodów święta wyróżnieni żołnierze odebrali zasłużone im odznaczenia państwowe, tytuły honorowe i odznaki pamiątkowe 10 Opolskiej Brygady Logistycznej. Żołnierze otrzymali również podziękowania za bieżącą działalność od przedstawicieli związków weteranów i kombatantów i organizacji pozarządowych. Harcerze z Komendy Hufca ZHP w Głubczycach w ramach podziękowania za wieloletnią współpracę, złożyli na ręce dowódcy 10 Opolskiej Brygady Logistycznej pułkownika Szymona Lepiarza statuetkę „Niezawodny Przyjaciel”.

Oficjalną część obchodów zakończyła Pieśń Reprezentacyjna Wojska Polskiego wykonana przez Orkiestrę Reprezentacyjną Wojsk Lądowych z Wrocławia, po której przegrupowano oddziały do defilady. Na koniec uroczystości wszystkich uczestników uroczystości zaproszono na pokazy musztry paradnej i sprzętu wojskowego.