23 czerwca 55 Batalion Remontowy w Opolu świętował swoje 50-lecie. Zgromadzeni goście, wśród których obecni byli dowódca 10 Opolskiej Brygady Logistycznej, pułkownik Szymon Lepiarz, przedstawiciele Parlamentu Rzeczpospolitej Polskiej, lokalne władze samorządowe, delegacje z instytucji i jednostek wojskowych, służby mundurowe, organizacje pozarządowe, a także byli żołnierze i pracownicy wojska, zebrali się na uroczystej zbiórce.

Przed rozpoczęciem uroczystości personel 55. Batalionu Remontowego wziął udział we mszy świętej, odprawianej przez kapelana wojskowego, księdza majora Sławomira Gadowskiego w intencji żołnierzy i pracowników wojska oraz ich rodzin.

Po mszy zgromadzonych na apelu gości powitał dowódca 55. Batalionu Remontowego, podpułkownik Andrzej Rakowski. Podziękował on żołnierzom i pracownikom wojska Batalionu za służbę i pracę oraz złożył podziękowania również dla tych którzy włożyli swój wkład w rozwój 55. Batalionu Remontowego i tym samym przyczynili się do jego sukcesów. Ppłk. Rakowski natomiast osobiście otrzymał podziękowania i gratulacje od płk. Szymona Lepiarza za dotychczasowe osiągnięcia. Na ręce dowódcy samorządowi, przedstawiciele ZHP i służb mundurowych złożyli listy gratulacyjne.

Pamiętając o tym, że 55. Batalion Remontowy od samego początku współpracuje ze Związkiem Harcerstwa Polskiego, Komenda Hufca w Głubczycach, wręczyła statuetkę „Niezawodny Przyjaciel” na ręce podpułkownika Andrzeja Rakowskiego w ramach podziękowania za wieloletnią współpracę.