Komenda Hufca ZHP w Głubczycach

im. KS. BP. Antoniego Adamiuka, Chorągiew Opolska

Get Adobe Flash player

Dnia 03.05.2017r. odbyły się uroczystości upamiętniające 226. Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, których organizatorem była Komenda Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Głubczycach wspólnie ze Starostwem Powiatowym i Urzędem Miejskim w Głubczycach. Obchody Święta Narodowego rozpoczęły się od Mszy Świętej w kościele p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Głubczycach, w której udział wzięły władze samorządowe, poczty sztandarowe szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, Związki Kombatanckie, gromady zuchowe i drużyny harcerskie wraz z instruktorami oraz mieszkańcy Głubczyc. Po Mszy Świętej wszyscy zebrani w asyście orkiestry dętej udali się pod Pomnik Czynu Zbrojnego w Głubczycach, gdzie odbył się uroczysty apel z okazji upamiętnienia 226. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, po którym głos zabrał starosta głubczycki Pan Józef Kozina. Całość uroczystości zwieńczył występ młodzieży z gimnazjalnego chóru. Po części artystycznej zgromadzeniu goście oraz delegacje młodzieży szkolnej, zuchy i harcerze złożyli kwiaty złożyły kwiaty pod Pomnikiem Czynu Zbrojnego w Głubczycach.

[ZOBACZ ZDJĘCIA]

Komenda Hufca ZHP w Głubczycach ? 2003

statystyka