Komenda Hufca ZHP w Głubczycach

im. KS. BP. Antoniego Adamiuka, Chorągiew Opolska

Get Adobe Flash player

1 kwietnia 2017 roku Parafia Braciszów i Zespół Szkół im. Jana Pawła II  w Pietrowicach przy współpracy z parafiami w Gołuszowicach i Równe zorganizowała XII Marsz Pamięci. Przed marszem pielgrzymi, władze samorządowe gminy i powiatu, służby mundurowe, harcerze oraz młodzież szkolna zgromadzili się na Skwerku Św. Jana Pawła II w Głubczycach. O godzinie 9:00 harcerze Komendy Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Głubczycach zaciągnęli warte honorową przed tablicą pamiątkową, gdzie następnie odbył się uroczysty Apel upamiętniający XII rocznicę śmierci Papieża Polaka. Po krótkim montażu słowno-muzycznym i złożeniu kwiatów przed tablicą pamiątkową Św. Jana Pawła II, 200 pielgrzymów po raz dwunasty wyruszyło na wspólny Marsz Pamięci.

[ZOBACZ ZDJĘCIA]

Komenda Hufca ZHP w Głubczycach ? 2003

statystyka