W dniu 12 kwietnia 2017r. odbyły się uroczystości upamiętniające 77. Rocznicę Masowej II Wywózki Polaków na Sybir i Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Na Cmentarzu Komunalnym w Głubczycach przed Pomnikiem Sybiraków i Kamieniem Pamięci zgromadzili się przedstawiciele Władz Samorządowych gminy i powiatu, Kresowiacy, Związki Kombatanckie, Służby Mundurowe, Poczty Sztandarowe, zuchy, harcerze oraz klasa mundurowa i młodzież szkolna.

O godz. 12:00 odbył się uroczysty apel i montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczennic ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Głubczycach. Następnie harcerze i zaproszeni goście złożyli kwiaty oraz zapalili znicze przed Pomnikiem Sybiraków i Kamieniem Pamięci upamiętniając tym samym pomordowanych oficerów i żołnierzy oraz miliony Polaków zesłanych i wywiezionych na nieludzką ziemię.