Komenda Hufca ZHP w Głubczycach

im. KS. BP. Antoniego Adamiuka, Chorągiew Opolska

Get Adobe Flash player

15.01.2017r. Komenda Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Głubczycach uczestniczyła w 25. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku graliśmy wspólnie z Młodzieżowym Domem Kultury w Opolu.

Od godziny 6:00 do 19:00 na terenie działania hufca, nie zważając na warunki atmosferyczne zuchy, harcerze, instruktorzy, harcerskie drużyny pożarnicze, druhowie OSP z Gminy Głubczyce, sympatycy i przyjaciele kwestowali na rzecz WOŚP ?dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom?.

Siedziba Sztabu znajdowała się w Komendzie Hufca ZHP w Głubczycach i w ?Sali pod Aniołem? w Ratuszu Miejskim w Głubczycach. Do tegorocznej akcji przyłączyło 76 zarejestrowanych wolontariuszy wspieranych przez liczne grono zuchów, harcerzy i młodzieży niezrzeszonej.

Po godzinie 19:00 odbyło się oficjalne podsumowanie finału i otwarcie puszek. Pod czujnym okiem sztabu wolontariusze rozpoczęli przeliczanie uzbieranych pieniędzy i z napięciem oczekiwali na rezultat tegorocznej akcji. Jeszcze tego samego wieczoru pieniądze zostały przewiezione w asyście Straży Miejskiej i kwatermistrza ZHP dh. Damiana Mojzyk do Sztabu Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu.

Tegoroczny wynik zbiórki podczas finału ustanowił nasz nowy rekord! Dzięki hojności mieszkańców uzbierane zostało aż:

52 123,71 zł.

Dla porównania w 2015 roku zebraliśmy 41 150 zł. Zbiórka pieniędzy przebiegła bez zakłóceń, a mieszkańcy hojnie rzucali do puszek banknoty o wyższych nominałach.

Podczas finału oprócz zbiórki pieniędzy w Miejskim Ośrodku Kultury odbyły się koncerty. O godzinie 15:30 na scenie wystąpili Big Band Towarzystwa Muzycznego w Głubczycach, Studio piosenki AKORD i Młodzieżowy zespół rockowy. Na akordeonie przygrywał dh. Józef Kaniowski wraz z rodziną. Przed Ratuszem Miejskim w Głubczycach odbyło się wspólne kolędowanie młodzieży szkolnej ze Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 2 oraz Gimnazjum w Głubczycach. Stajnia na Warszawskiej zorganizowała wokół Ratusza pokaz jeździecki, który wzbudził spore zainteresowanie wśród mieszkańców.

Dzięki szczodrości radnych koalicji na wolontariuszy i mieszkańców czekała gorąca grochówka, przygotowana przez Koło Gospodyń Wiejskich z Nowej Wsi Głubczyckiej. Panie z Domu Dziennego Pobytu w Głubczycach zapewniły gorące napoje dla wolontariuszy. W trosce o wolontariuszy Usługi Komunalne w Głubczycach przekazały drewno na rozpalenie orkiestrowego ogniska, dzięki czemu kwestujący i mieszkańcy mogli się ogrzać w ten mroźny wieczór.

Do tej pory Szpital Powiatowy w Głubczycach otrzymał w Darze Fundacji WOŚP nowoczesny sprzęt medyczny o łącznej wartości 750 tys. zł, który przyczynił się do poprawy funkcjonowania szpitala.

Komenda Hufca ZHP w Głubczycach pragnie podziękować wszystkim zuchom, harcerzom, instruktorom ZHP, Dyrektorom Szkół z całego Powiatu Głubczyckiego, jednostkom OSP, sympatykom i przyjaciołom harcerstwa za pomoc i zaangażowanie w akcję charytatywną. Dziękujemy za Waszą obecność i wielkie serce! Wszystkim, którzy przyczynili się do rekordowego wyniku zbiórki składamy serdeczne podziękowania!

dh. Anna Mazur

Komenda Hufca ZHP w Głubczycach ? 2003

statystyka